آموزش رفع نشتي اگزوز


در ادامه آموزش هاي لازم در خصوص تعمير و نگه داري از اگزوز ماشين در اين بخش به آموزش کامل رفع نشتي اگزوز مي پردازيم . اين مطلب در ادامه مطلب قبلي با عنوان رفع پارگي اگزوز ماشين  مي باشد، که در گذشته منتشر شده است.


 
  1. اطراف محل نشتي را با مسواک استيل تميز کنيد.
به دليل قرارگرفتن سيستم اگزوز در قسمت زيريرن خودرو، اين ناحيه اغلب پوشيده از گل، خاک و يا دچار زنگ زدگي شده است. بنابراين تميز کردن محل نشتي  بسيار مهم است زيرا مانع چسبيدن پچ به محل .


نشتي مي شود. حتما در نظر داشته باشد در هنکام تميز کردن اگزوز از عينک ايمني استفاده کنيد.


ترميم انباره خودرو
  1. با استفاده از سمباده سطح روي لوله اگزوز را آماده کنيد.
پس از تميز کردن سطح لوله با استفاده از مسواک از يک سمباده جهت از بين بردن آخرين ذرات خاک و کثيفي بر روي ف لوله اگزوز استفاده کنيد. اين امر باعث افزايش چسبندگي پچ در محل مورد نظر مي شود.


تعمير انباره ماشين
  1. سطح لوله اگزوز را با استون پاک نماييد.
 


تعمير اگزوز ماشين
  1. اندازه پچ مورد نياز را براي تعمير نشتي تخمين بزنيد.
براي استفاده از پچ مورد نياز، مي توانيد از کيت پچ اگزوز استفاده کرده و آن را از فروشگاه هاي قطعات و لوازم خودرو تهيه کنيد. زماني که مي خواهيد اندازه پچ مناسب را از کيت انتخاب کنيد، اندازه پچ را حدودا يک سانتي متر و يا حتي بيشتر از اندازه سوراخ در نظر بگيريد. اگر اندازه سوراخ بيشتر از 7.5 سانتي متر باشد، احتمالا لازم خواهد بود تمام قسمت هاي اگزوز تعويض گردد. اما اگر کيت پچ در دسترس نبود، از يک قوطي آلومينيومي استفاده کنيد.قوطي را بايد به گونه اي برش بزنيد که قسمت بريده شده تمام نشتي را به طور کامل بپوشاند. به طوري که حدود يک سانتي متر و يا حتي بيشتر از سوراخ و نشتي اگزوز باشد.ترميم اگزوز خودرو
  1. براي وصل کردن پچ از اپوکسي استفاده کنيد.از مقدار مناسب اپوکسي استفاده کنيد. يعني اپوکسي بايد به حدي باشد که بتوانيد پچ را روي قسمت نشتي کاملا مهر و موم کنيد. اما نبايد آنقدر هم زياد باشد که شروع به چکه کردن روي لوله هاي اگزوز بکند.


 


نگه داري از اگزوز خودرو
  1. وصله مکانيکي را که از قوطي آلومينيومي جدا کرده يا پچ را روي قسمت نشتي وصل کنيد.هم مي توانيد از يک پچ کوچک تنها روي سوراخ استفاده کنيد و هم مي توانيد از يک پچ بزرگتر براي تمام طول مسير اگزوز استفاده نماييد. اگر براي تمام قسمت هاي لوله از پچ استفاده مي کنيد، مطمئن شويد که مرکز پچ يا وصله مورد استفاده روي سوراخ يا نشتي قرار دارد. براي وصل کردن پچ يا وصله بايد از اپوکسي استفاده کنيد.


 


نحوه رفع نشتي اگزوز


 
  1. پس از چسباندن پچ با اپوکسي روي قسمت نشتي، تمام پچ و لبه هاي آن را نيز با اپوکسي پوشش دهيد.پوشش کامل پچ با اپوکسي مي تواند در استحکام وصله و نيز کاهش خطر سوراخ شدگي پچ، موثر باشد. همچنين اين کار به ثابت نگه داشتن پچ در محل نشتي کمک مي کند، چرا که اپوکسي پس از خشک شدن جامدتر مي شود.


تعمير اگزوز  1. اگر در تمام طول مسير لوله اگزوز از پچ يا وصله استفاده کرده ايد، حتما از دو عدد بست شيلنگ استفاده کنيد تا بتوانيد پچ را در سرتاسر مسير لوله، ثابت در سر جاي خود نگه داريد.


رفع نشتي اگزوز


 
ما در گروه اگزوز سازي پيا تلاش داريم تا با ارائه بهترين اگزوز ايراني، مشتريان و سرويس گيرندگان خود را راضي نگه داريم و با بهره گيري از جديد ترين تکنولوژي هاي روز دنيا در زمينه توليد اگزوز بتوانيم ميزان آلايندگي هاي زيست محيطي خودرو را به حداقل مقدار ممکن برسانيم . شرکت توليد اگزوز پيا صنعت در زمينه ساخت انواع اگزوز خودروهاي داخلي و خارجي فعاليت ميکند. به طوري که تلاش ما براي توليد بهترين  اگزوز پرايد ، بهترين اگزوز سمند براي خودروهاي داخلي بوده است. براي خودرو هاي خارجي نيز پيا  توانسته است با رعايت جدبدترين استاندارد ها ي روز دينا، اگزوزي قابل رقابت با صنعت خودرو سازي جهان توليد نموده باشد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Michael Kennon rap Lisa يگانه فناوران توليد کنننده انواع دزدگير فروشگاهي گلچين مطالب سراسر وب nktech-ko Steven سرزمين موج هاي آبي مشهد Amanda